Aktualności

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Apel upamiętniający “Żołnierzy Wyklętych”

Dnia 1 marca  2018r. w  naszej szkole odbył się apel poświęcony ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Uroczystość  przygotowała Pani Agata Kotyła wraz z uczniami klasy VII. Piękne wykonane pieśni patriotyczne wprowadziły nas w podniosłą atmosferę tego ważnego dnia. Uczennice: Jagoda Mamak i Patrycja Chytła odczytały wiersze poświęcone  Żołnierzom Wyklętym. Obejrzeliśmy także prezentację multimedialną.  Uczniowie dowiedzieli się,  dlaczego żołnierze rozwiązanych oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych kontynuowali walkę. Przedstawiono zakres represji stosowanej na ludności cywilnej, żołnierzach podziemia przez sowieckie oddziały NKWD.  Wyjaśniono także, dlaczego żołnierzy tych nazywamy żołnierzami wyklętymi albo żołnierzami niezłomnymi.  Takie uroczystości są niezwykle istotne w kształtowaniu postaw patriotycznych młodego pokolenia. Mamy nadzieję, że staną się one tradycją naszej szkoły.(A.Bigos)

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website