Aktualności

„Ojczyzna w poezji”

Konkurs recytatorski „Ojczyzna w poezji”
Obecny rok 2018 jest dla wszystkich Polaków rokiem szczególnym. Właśnie w nim przypada setna rocznica odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.
Stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Jubileusz ten stał się świętem całej polskiej wspólnoty i każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuje się zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale przede wszystkim do ich współtworzenia. Nasza szkoła również włącza się w obchody tego niezwykłego święta.
15 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim poświęconym właśnie utworom patriotycznym. Spora grupa włączyła się aktywnie przygotowując wraz z p.A.Bigos i p.B.Lalik odpowiednie wiersze, a pozostali wsłuchiwali się z dużym skupieniem w treści prezentowanych utworów. Trzeba przyznać, że niektórzy dostarczyli słuchaczom ogromnych wrażeń.
W grupie młodszej wyróżnieni zostali:
I miejsce: Julia Wojtanowska z kl.III

II miejsce: Dariusz Gnap i Emilia Mikołajczak z kl.I
III miejsce: Aleksandra Obłaska i Wiktoria Kuzicka z kl.I
W grupie starszej:
I miejsce: Izabela Solon z kl.VII
II miejsce: Martyna Roś z kl.VII
III miejsce: Jakub Kępczyk z kl.VI i Wojciech Zacharski z kl.V