Aktualności

Kolędowanie 2018

21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyło się przedświąteczne kolędowanie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły spędzili ten czas w uroczystej, świątecznej atmosferze. Wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej przy udekorowanych stołach,  które wcześniej przygotowały poszczególne klasy wraz z wychowawcami. Jak zwykle w tym uroczystym dniu, na początku zabrał głos Pan Dyrektor, który przywitał wszystkich zebranych i złożył życzenia natomiast ksiądz wprowadził nas w klimat tego dnia poprzez odczytanie ewangelii i poświęcenie opłatków odebranych przez przedstawicieli klas. Następnie odbyła się prezentacja, podczas której każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę: były to występy indywidualne wokalne i instrumentalne oraz grupowe. Każda grupa postarała się o ty by występy były oryginalne i dopracowane, a niespodzianką był występ uczniów klasy drugiej, którzy wraz z wychowawczynią zaprezentowali się w pięknych strojach, w staropolskiej kolędzie – najbardziej spodobał się Żyd, którego grał Darusz Gnap. Pierwszą część kolędowania zakończyło ogłoszenie wyników szkolnego etapu konkursu „Najpiękniejsza szopka i kartka bożonarodzeniowa” i wręczenie nagród wszystkim uczestnikom tego konkursu. Po krótkiej przerwie wszyscy zgromadzili się ponownie na drugą część, którą też rozpoczęliśmy od życzeń i tradycyjnym łamaniem się opłatkiem. Następnie wszyscy włączyliśmy się we wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie gitar (p.A.Kotyła i K.Lasyk z klasy 5) i skrzypiec (J.Mamak z klasy 6). Dzieci i młodzież w naszej szkole jest rozśpiewana i kolędowanie, które zorganizowaliśmy po raz pierwszy, udało się.