Aktualności

Wygraliśmy pracownię multimedialną!

3 października p.dyrektor odebrał w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie potwierdzenie otrzymania tytułu laureata w konkursie #OseWyzwanie dla naszej szkoły oraz otrzymanie nagrody w postaci nowoczesnej pracowni multimedialnej. Cieszymy się bardzo i  nie możemy się doczekać zajęć już na nowych laptopach.


Konkurs  organizowało Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK przy współpracy a Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wzięło w nim udział 1606 szkół z całej Polski. Przystępując do tego konkursu p. dyrektor zgłosił też szkołę do programu mLegitymacja, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli posiadać swoje legitymacje szkolne w wersji cyfrowej, na smartfonach. Warunkiem koniecznym uczestnictwa było też wysłanie pracy plastycznej wykonanej przez ucznia pod hasłem „Smart Szkoła”. Zwiększyliśmy swoje szanse także poprzez zgłoszenie inicjatywy w ramach Tygodnia Kodowania #CodeWeek:

 

Konkurs #OSEWyzwanie był realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), dzięki której mamy w szkole dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego  internetu. Celem tego przedsięwzięcia jest także podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Efektem tego wyróżnienia jest też udział naszej szkoły w programie „Equrs.pl”. Na razie nasi uczniowie przez miesiąc będą uczestniczyć w kursach z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na tej platformie edukacyjnej.
Wszystkie działania, które zostały podjęte przez pana dyrektora i nauczycieli, mają mobilizować naszych uczniów do rozwijania się. Życzymy zatem naszej młodzieży chęci zaangażowania się, podjęcia wyzwań i oczywiście samych sukcesów!

 

 

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website