Aktualności

#CodeWeek 2019

7 X 2019r. rozpoczęliśmy zajęcia z programowania w ramach europejskiej społecznej inicjatywy Code Week. Od kilku lat braliśmy udział w tych wydarzeniach (starsi uczniowie pamiętają kodowanie w Lokalnym Klubie Kodowania i programowanie robotów Finch), ale po raz pierwszy nasza szkoła została oficjalnie zgłoszona i umieszczona na mapie inicjatyw związanych z programowaniem. 

Jako pierwsi zajęcia zaczęli uczniowie klas młodszych. Pani Agnieszka Rusinek z Powiatowej i Miejskiej Publicznej Biblioteki w Lesku poprowadziła zajęcia z wykorzystaniem gry logicznej oraz robotów Photon. Uczniowie, podczas dobrej, ciekawej lekcji wykorzystywali umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. Pani Agnieszka była nawet zaskoczona zainteresowaniem i umiejętnościami niektórych uczniów – na pewno jest to efekt tego, że uczniowie naszej szkoły mieli już okazję w tego typu zajęciach uczestniczyć  niejednokrotnie.

Pani Agnieszce bardzo dziękujemy!

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website