Aktualności

Dzień Papieski

„Wstańcie, chodźmy!”                                                                                  

XIX Dzień Papieski przypadł w tym roku 13 października. Tegoroczne święto jest ponadto otwarciem roku obchodów 100 – nej  rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Bardzo ważne jest, aby zachęcać nie tylko młodych, ale wszystkich do odkrywania naszego papieża. Powinniśmy zrobić wiele, aby dla dzieci i młodzieży Karol Wojtyła nie okazał się tylko postacią historyczną.
W naszej szkole, w Zespole Szkół Samorządowych w Hoczwi ten szczególny dzień obchodzony był 10 października 2019r. Z tej okazji ks. Tomasz Podolak przygotował dla uczniów konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs okazał się bardzo przemyślany i świetnie zorganizowany przez Księdza.
Wszyscy w skupieniu oczekiwaliśmy wygranej  jednej z drużyn. Drużyn było cztery: „Opanowani”, „Przyjaciele”, „Intelektualiści”, „Ruiniarze”.  Komisja w składzie: p.Agata Kotyła i p.Barbara Lalik, wsłuchiwała się w odpowiedzi uczestników, którzy walczyli do końca o główną nagrodę, czyli wycieczkę do McDonalds’a oczywiście z ks. Tomaszem – pomysłodawcą i fundatorem pyszności.
Godnych rywali pokonała grupa „Przyjaciół” w składzie: Jagoda Mamak, Wiktoria Wójcik i Wojciech Zacharski z klasy VII.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy, a szczególne słowa kierujemy do ks. Tomasza , który był autorem  ciekawej  „lekcji” o św. Janie Pawle II. (A.Gnap-Walko)

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website