Aktualności

Projekt Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Projekt Bieszczadzkiego Parku Narodowego – „Zachowajmy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”.

Do projektu przystąpiła 15 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły z klas VII i VIII pod opieką p. Agaty Kotyły. Celem jest poszerzenie naszej wiedzy ekologicznej i ogólnogeograficznej dotyczacej Bieszczadów.
W ramach projektu 22.03. 2019r. uczestniczyliśmy w zajęciach teoretycznych poprowadzonych przez pracowników naukowych BPN w Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.
W dniach 9-10 maja udaliśmy się do stacji naukowo badawczej BPN w Wołosatem, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych. W pierwszym dniu udaliśmy się na pieszą wycieczkę na Tarnicę – poznawaliśmy faunę i florę poszczególnych pięter klimatyczno-roślinnych w Bieszczadach. W drugim dniu badaliśmy życie w oczku wodnym i w górskim potoku. Udało się nam znaleźć jętki, widelnice, chruściki, a nawet pijawki końskie. Pomiędzy tymi dwoma dniami była noc i było śmiesznie…
15.10.2019r. pojechaliśmy do Mucznego, by odbyć kolejną wyprawę – tym razem na Bukowe Berdo. Celem było utrwalenie już zdobytej wiedzy oraz weryfikacja jej w naturalnym środowisku. Dlatego podczas wspinaczki rozpoznawaliśmy osobliwości świata roślin Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ze świata zwierząt mogliśmy obserwować oczywiście żubry, ale również dzięcioła trójpalczastego.  (A.Kotyła)

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website