Aktualności

Wycieczka klasy V

”Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik” – mówiła Ania z Zielonego Wzgórza. Klasa V też bardzo się cieszyła, bo … pięknego , jesiennego dnia, tj. 16. października,  wraz  z Wychowawczynią  i opiekunami wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Baligród przemierzając ścieżki edukacyjne.
Początek wycieczki rozpoczął się od zwiedzania Nadleśnictwa i krótkiej lekcji przyrodniczo – edukacyjnej w sali multimedialnej. Uczniowie uczestniczyli w pokazie diaporamy prezentującej walory przyrodnicze i bardzo chętnie dyskutowali z prowadzącą zajęcia , p. Ewą Wydrzyńską – Sceliną na tematy ekologiczno – przyrodnicze. Upominki od Pani i zdjęcia z żubrem były dopełnieniem  pierwszego etapu wycieczki.
Następnie uczniowie przeszli ścieżki leśne, którymi oprowadzała Pani Ewa. Zobaczyli też  Gołoborza – rumowiska skalne, wysłuchiwali opowieści m.in. o pracy leśników oraz obiektach chronionych na terenie Nadleśnictwa Baligród.
Wędrówkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasy w wiacie ogniskowej i spożywaniem smacznych, słodkich przekąsek. Kiedy dzieciaki nabrały sił, Pani Ewa podzieliła klasę na dwie grupy: dziewczyn, które przybrały przydomek „Trolelle” i chłopców – „Pimpki” w celu zbudowania własnych wiosek. Przysporzyła im tym samym wiele radości, a i energii im nie zabrakło. Każdy zmęczony, ale bardzo zadowolony wrócił do domu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i  zaangażowanie w przygotowanie wyprawy. ( Anna Gnap-Walko)

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website