Aktualności

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela
Uroczysta akademia z okazji Komisji Edukacji Narodowej, która odbyła się w szkole 14. października 2019r. dostarczyła Gościom, Dyrekcji, Nauczycielom,  Pracownikom Szkoły i Uczniom wielu pozytywnych emocji.
Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor. Powitał wszystkich zebranych  i wygłosił krótkie przemówienie.
Tego dnia byliśmy również świadkami  uroczystego Ślubowania klasy pierwszej i Pasowania na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny pod kierunkiem pani Wychowawczyni, Janiny Litery, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał Pan Dyrektor, Jan Kowalski. W ten sposób „Pierwszaki” pod opieką   p. Janiny Litery zostały oficjalnie włączone do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Hoczwi. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Następnie, p. Monika Mikołajczak zaprosiła wszystkich Gości , Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły do zabawy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dla niektórych przygotowana niespodzianka okazała się zbyt trudna. Quiz o szkole przygotowany na platformie Kahoot, prowadzony przez Jakuba Kępczyka z kl.8 – każdy zaczął się zastanawiać, czy  sprosta pytaniom, które opracowała  p. Monika. Telefony tym razem były niezbędne. Klikaliśmy coraz szybciej i szybciej, kto pierwszy ten lepszy. Zwycięzca może być tylko jeden. Okazał się nim … Pan Dyrektor. Drugie miejsce zajęła p. Barbara Lalik, a trzecie p. Marzena Roś. Serdecznie gratulujemy sprytu  i wiedzy  na temat szkoły, i nie tylko.
Część kolejną, czyli oprawę muzyczną przygotowała wraz z uczniami p. Agata Kotyła. Na koncercie talentów dzieci zaprezentowały swoje utwory,  grając na instrumentach i recytując. A oto uczestnicy: Kamil Lasyk (gitara), Kacper Lasyk (gitara), Jagoda Mamak (skrzypce i keyboard), Aleksandra Urban (skrzypce), Maja Mołczan (recytacja).
Serdecznie dziękujemy p.Agacie i p.Monice  za zaangażowanie i poświęcenie wielu chwil, abyśmy mogli uczestniczyć w tej uroczystej akademii, a uczniom gratulujemy odwagi i dziękujemy za dojrzałość artystyczną oraz  talent . (A.Gnap-Walko)

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website