Aktualności

Konkurs czytelniczy

Dzień Głośnego Czytania

       7 września odbyło się Narodowe Czytanie,  29 września  ogłoszony został Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, a my mamy swoje święto czytania.
28 października odbyła się szkolna impreza czytelnicza, zorganizowana przez  p. Barbarę Lalik i  p. Annę Gnap-Walko pod hasłem „Dzień Głośnego Czytania”.  Najważniejszymi odbiorcami podczas tego święta są dzieci. Czytanie  na głos pobudza ich wyobraźnię i bogaci słownictwo. To święto weszło na stałe do kalendarza uroczystości w naszej szkole.
Dzieci i młodzież zachęcone przez sieć handlową Biedronka wzięły udział w akcji wyrabiania nawyku czytania. Przez 21 dni głośno czytały pod kontrolą rodziców wybrane teksty i kompletowały w ten sposób kolekcję naklejek z bohaterami Gangu Słodziaków. W czasie Dnia Głośnego Czytania ci uczniowie, którzy zebrali komplet naklejek,  wzięli udział w losowaniu maskotek i książeczek o Słodziakach.
Głównym punktem programu imprezy był jednak Szkolny Konkurs Pięknego Czytania przeprowadzony zgodnie z zamieszczonym na stronie szkoły regulaminem. Celem konkursu było propagowanie idei pięknego czytania, rozwijanie talentów i uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. O miano „Mistrza czytania „ naszej szkoły rywalizowało 14 uczniów.

Zwycięzcami w kategorii klas I-III zostali:

I miejsce: Miłosz Roś z kl. I

II miejsce: Emilka Mikołajczak z kl. III

III miejsce: Aleksander Zaremba z kl. II i Bartłomiej Gonet z kl. III

 

W kategorii klas V-VIII kolejne miejsca zajęli:

I miejsce: Jagoda Mamak z kl. VII

II miejsce: Patrycja Orynicz z kl. VI

III miejsce: Kacper Koczera z kl. VIII

       W tym roku drugą część naszej imprezy uświetniła obecność pani  Ewy Obłaskiej z Biblioteki Publicznej w Hoczwi oraz Pana Dyrektora, Jana Kowalskiego, którzy czytali wybrane siebie przez fragmenty książek Marii Dąbrowskiej i Wandy Chotomskiej, których rocznice urodzin obchodziliśmy właśnie w październiku. Dzieci młodsze i starsze z zaciekawieniem słuchały czytanych tekstów, a później z wielką chęcią odpowiadały na zadawane przez czytających pytania. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie otrzymywali cukierki. Bardzo dziękujmy dorosłym za zaangażowanie w tę szkolną uroczystość i dobrą zabawą.
Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do czytania „żywego słowa”.  (B.Lalik, A.Gnap-Walko)

About Monika Mikołajczak View all posts by Monika Mikołajczak | Website