Aktualności

Akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W czwartek 7 listopada uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w akademii upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. W 101 rocznicę tego wielkiego wydarzenia, pamiętaliśmy o ogromnym trudzie naszych przodków, walczących o Polskę wolną, solidarną i niezależną. Trudzie, który przyniósł im spełnienie marzeń wielu pokoleń – niepodległą Polskę. W 1918 roku odradzające się państwo stanęło do walki na wielu frontach. Sukces jaki został odniesiony, okupiony był wielkimi stratami. Nasi dzielni przodkowie, w tej decydującej chwili potrafili zjednoczyć się i działać solidarnie, mimo różnych światopoglądów i politycznych zapatrywań.

Trud walk, poświęcenie i solidarność – to właśnie te elementy zostały podkreślone w trakcie akademii. Nasza zdolna młodzież stworzyła szczególny nastrój, który udzielił się również widowni. W niejednym oku zakręciła się łza, wiele serc poczuło dumę z polskości i ojczystych dziejów.

Wielkie słowa uznania dla Pani Ani Gnap-Walko, Pani Agaty Kotyła oraz dla wszystkich uczniów biorących udział w akademii.

About Wojciech Szpojnarowicz View all posts by Wojciech Szpojnarowicz | Website