1. Home
  2. /
  3. Szkoła
  4. /
  5. Historia szkoły
  6. /
  7. 50 – lecie szkoły

50 - lecie Szkoły Podstawowej w Hoczwi

15 czerwca 2013r. odbyło się długo oczekiwane przez wielu wydarzenie. Mowa tu o Obchodach uroczystości 50-lecia Szkoły Podstawowej w Hoczwi

W tym roku mija dokładnie 50 lat od momentu oddania do użytku obecnego budynku szkoły.  Przygotowania trwały bardzo długo i wymagały ogromnego zaangażowania wszystkich pracowników i uczniów oraz ich rodziców.

Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy od Mszy Świętej.  Następnie wszyscy goście udali się do budynku Szkoły, w którym odbywała się dalsza część obchodów i świętowania. W  jubileuszowych obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, reprezentanci placówek kulturalno-oświatowych, absolwenci szkoły, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły. Uroczystości towarzyszyły artystyczne występy uczniów, liczne wystawy, piknik międzypokoleniowy oraz klasowe spotkania.

Pragniemy serdecznie i z całego serca podziękować wszystkim obecnym na Święcie Naszej Szkoły. Pragniemy podziękować lokalnym władzom, sponsorom i ludziom zaangażowanym w pomoc szkole, bo bez nich ten Jubileusz nie byłby tak okazały i piękny.